
Protetika
Pod zubnom protetikom se podrazumijeva nadomještanje izgubljenih zuba i mekanih dijelova usne šupljine vjestačkim protezama.

Ortodoncija
Ortodoncija je grana dentalne medicine koja se bavi funkcijom i estetikom zubi, čeljusti i lica.

Oralna kirurgija i implantologija
Oralna kirurgija obuhvaća sve oralne zahtjevne intervencije, kao što su vađenje umnjaka operacijom, operacije na korijenu zuba kao i vađenje oštećenih ili zaostalih korijenova zuba. Oralna kirugija se odnosi i na operacije desni kao i na rekonstrukciju usne šupljine.
Ukoliko umnjak ne može izrasti, i ukoliko napravi upalni proces u čeljusti, potrebno ga je izvaditi operacijom. Oralnom kirurgijom uklanjaju se i dijelovi korijenova, te ciste nastale uslijed različitih faktora.
Oralna kirurgija nalazi primjenu i u implantologiji i pomaže da se isprave ili ukolne nepravilnosti i defekti lica, čeljusti i zuba. Prije nego što se postavi ortodontski aparat, ponekad je potrebno da se neki zube izvade, radi njihovog boljeg ispravljanja.
Zubni implantati su pravo rešenje za Vas ukoliko vam nedostaje jedan, više ili čak svi zubi. Izrađeni su od titana i ugrađuju se u čeljusnu kost. Oni se za kost vežu prirodno, procesom oseointegracije. Implantati su biokompatibilni sa kosti i okolnim tkivima, veoma pouzdani, a organizam ih ne odbacuje. Adekvatno ugrađeni implantati su veoma dugotrajni.
Od raznovrsnih implantacijskih sistema koji danas postoje na tržištu, u našoj ordinaciji koristimo samo provjerene tehnologije poznatih svjetskih proizvođača. Naravno, suradnja sa vrhunskim zubotehničkim laboratorijama nam omogućuje da Vam pružimo izuzetno kvalitetne i dugotrajne restauracije koje zadovoljavaju visoke estetske kriterije.
Broj zubnih implantata koje ćete ugraditi nije ograničen, i na Vama je da se odlučite da li želite jedan implantat ili više njih. Popularne metode koje u našoj ordinaciji koristimo kod potpuno bezubih čeljusti je tzv. ALL-ON-FOUR, odnosno ALL-ON- SIX koje savršeno funkcioniraju i omogućuju fiksni nadomjestak umjesto mobilne proteze. Ako se pridržavate savjeta stomatologa i redovito održavate oralnu higijenu, implantati Vas mogu služiti i doživotno.
Prilikom kirurških zahvata daje se lokalna anestezija, što omogućuje potpunu bezbolnost, nakon čega se pacijent pušta kući.;

Preventiva
Dječja stomatologija je stomatološka specijalnost koja je specifična zbog dobi pacijenta kojima se bavi. Najpoželjniji razlog posjeta djeteta stomatološkoj ordinaciji je onaj isključivo preventivne prirode. Procjenjuje se rizik djeteta za nastanak karijesa, ortodontske anomalije, te informira i motivira roditelje za usvajanje pravilnih preventivnih postupaka te brizi za zdravlje zuba kod kuće. Važno je upoznati roditelje s normalnim razvojem i nicanjem zuba, dajući im pritom upute za pravilnu prehranu i oralnu higijenu djeteta, uz planiranje dinamike budućih posjeta.
Cilj planiranja dobrog tretmana je ostvarivanje njegovog pozitivnog stava prema doktoru dentalne medicine i stomatološkim intervencijama. Ukoliko se taj cilj ne postigne već u ranoj dobi, posljedica su budući uplašeni i neredoviti pacijenti koji odlažu redovite posjete i javljaju se samo u slučaju potrebe. Težnja je usmjerena prema formiranju pacijenta koji će se iz navike, potrebe i želje uvijek vraćati u stomatološku ordinaciju kako bi se kontrolirali načini na koje on čuva svoje oralno zdravlje.
Temeljne postupke u radu s djecom dijelimo na:
Temeljne postupke u radu s djecom dijelimo na:
- prvi pregled djeteta tijekom prve godine života, koji uključuje individualnu procjenu rizika za nastanak karijesa kod djeteta i majke,
- preventivni postupci koji uključuju čišćenje i fluoridaciju (Tooth Mousse preparatima sa okusom vanilije, jagode, mente...)
- savjetovanje o mogućim neprikladnim navikama(sisanje prsta, prolongirano hranjenje na bočicu)
- rana procjena potrebe za liječenjem nepravilnosti položaja zuba i korekcije zagriza interceptivnim (ranim) ortodontskim liječenjem
- restaurativni postupci na tvrdim zubnim tkivima zbog karijesa (u ponudi su i ispuni u boji -plava, roza, zlatna, zelena, narančasata, žuta); pečačenje (punjenje) fisura
- dijagnostika patoloških stanja usne šupljine
- briga o zdravlju mekih tkiva usne šupljine
- liječenje svih dentalnih ozljeda kod djece

Restaurativa i estetika
Krajnji cilj konzervativne stomatologije su zdravi, lijepi i funkcionalni zubi. Konzervativna stomatologija je temelj stomatologije i bazira se na dijagnostici, prevenciji i liječenju karijesa.
Zubni karijes je infekcija uzrokovana postojećim bakterijama u usnoj šupljini i ostacima hrane. Hraneći se, bakterije konzumiraju hranu (saharoza), a kao rezultat tog procesa stvaraju kiseline koje smanjuju pH vrijednost zuba. Kiseline u takvim slučajevima oštećuju zubnu strukturu. Površinski se karijesi uklanjaju fluorom, dok se dublji liječe mehanički.Nakon uklanjanja karijesa zub se mora ispuniti odgovarajućim ispunom. Izrada ispuna, odnosno plombe, je minimalno invazivni stomatološki zahvat, kojim se nadoknađuju dijelovi zuba zahvaćeni karijesom, ili manji dijelovi zuba slomljeni traumom.
U nasoj ordinaciji izrađujemo ispune od kompozitnih materijala (tzv. "bijele plombe"). Kompozitni ispuni su gotovo u potpunosti istisnuli iz upotrebe amalgamske ("sive plombe"). Oni se mikromehanički i kemijski vežu za tvrda zubna tkiva tako da je, uz adekvatan izbor boje i vrstu kompozitnog materijala, te oponašanjem prirodnog morfološkog oblika pojedinog zuba, moguće postići savršen estetski i funkcionalni rezultat.
Ako je zub nešto opsežnije oštećen, treba uzeti u obzir i mogućnost izrade indirektnog keramičkog ispuna (inlay, onlay) On se izrađuje u zubotehničkom laboratoriju na osnovu otiska uzetog u ordinaciji. Nakon izrade u laboratoriji, vraća se u ordinaciju, gde ga cementiramo u kavitet zuba. Zbog kvaliteta materijala od kojeg je izrađen, funkcionalno i estetski je superiorniji od kompozitnog ispuna.
Estetska stomatologija podrazumijeva skup raznih stomatoloških tretmana koji imaju za cilj poboljšanje izgleda zuba, desni, a samim time i cjelokupnog osmeha. Žuti zubi, krivi zubi, oštećeni ili nepravilni zubi, uz pomoć najmodernijih metoda koje nudi estetska stomatologija, za čas mogu postati sjajni, lijepo oblikovani, pravilni i perfektno bijeli zubi.
- primjena suvremenih tehnika i materijala
- izrada kompozitnih (bijelih) ispuna
- izrada inlay-a i onlaya-a
- izbjeljivanje zubi u jednom posjetu
- zubni nakit
- izrada kompozitnih ljuskica

Endodoncija
Endodoncija podrazumijeva dijagnosticiranje i liječenje bolesti zubne pulpe. Kad se zubni karijes proširi do zubne pulpe nastaje upala živca koja je većinom jako bolna, iako se ne moraju javiti nikakvi bolovi. Terapijski zahvat se sastoji od uklanjanja kompletne zubne pulpe, te punjenja korijenskih kanala pastom i mekim gumastim materijalom. Nakon toga slijedi izrada ispuna ili, u slučaju nedostatka više od polovice zubne krune, postavljanje nadogradnje i krunice na zubu, budući da je taj zub sada oslabljen jer je izgubio „prehranu“ putem krvnih žila i nije više tako otporan na frakture.
Moderna stomatologija danas nam omogućuje da pravilno izliječeni zubi mogu biti u ustima dugi niz godina.
- strojna obrada korijenskih kanala
- ručna obrada korijenskih kanala
- elektronsko određivanje duljine korijenskih kanala endometrom
- RVG (kompjutersko) snimanje zubi
- revizija starih punjenja korijnskih kanala
- mogućnost liječenja zubi u jednom posjetu

Parodontologija
Periodontitis je upala zubnog mesa koja uništava meka tkiva i kost, koja podupiru Vaše zube. Može uzrokovati gubitak zubi i ostale ozbiljne probleme sa zdravljem. Postoji nekoliko načina za liječenje periodontitisa koji ovise o težini bolesti. Cilj liječenja je očistiti praznine u kojima su se nakupile bakterije i spriječiti daljnju štetu i razvoj bolesti.
Ako imate već napredni periodontitis, vaše tkivo će trebati napredne kirurške zahvate kako bi izliječili bolest. Ti zahvati mogu biti: flap operacija, transplantacija mekog tkiva, te vođena regeneracija tkova. Postupci se provode pod utjecajem lokalne anestezije s ciljem smanjenja budućeg gubljenja kosti i tkiva i potenciranje ponovne regeneracije već izgubljenog mekog tkiva i kosti.
Ako vaš periodontitis nije mnogo napredovao, tretman može uključivati neke manje napadne postupke kao što su - čišćenje površine korijena uz pomoć ultrazvučnog uređaja, poliranje korijena posebnim instrumentima-kiretama, (što sprečava daljnje nakupljanje kamenca i reducira broj bakterija u potpornom sustavu zuba), te upotrebom antibiotika kako bi se kontrolirala bakterijska upala. To mogu biti antibiotici za ispiranje usta ili umetanje gelova koji sadrže antibiotike između zubi i desni.
- čišćenje zubnog kameca sa polirannjem zubi i ispuna
- pjeskarenje zubi
- struganje i poliranje zubnih korijenova kiretama
- imobilizacija rasklimanih zubi kompozitnom šinom
- prekrivanje ogoljelih zubnih vratova